معرفی سریال نگهبانان “Watchmen”

مرداد ۱۹, ۱۳۹۹
معرفی سریال نگهبانان “Watchmen”

سریال نگهبانان که در شهر تالسا، ایالت اکلاهما می‌گذرد، اقتباس لیندلوف با دیدی متفاوت از کتاب مصوری به همین نام است. اگرچه، شخصیت اصلی آن کتاب، یعنی دکتر منهتن به مریخ رفته است. داستان این سریال در زمان بعد از اتفاقات کتاب رخ می‌دهد. به همین دلیل شخصیت‌هایی مانند کمدین در خط داستانی این سریال مرده‌اند. اما لیندلوف شخصیت‌های دیگری از این کتاب را در سریال Watchmen به تصویر کشیده است و …

سریال Watchmen یادآور بزرگی از این موضوع است که HBO قسمت اساسی از هر چیزی است که شما آن را تلویزیون می‌نامید. این سریال با آن میزان دقت و تفکری ساخته شده که رقبای HBO (به خصوص نت‌فلیکس) به ندرت به آن دست می‌یابند. و این الزامی است که همه به آن احتیاج دارند. بله، بعد از سریال گات هنوز هم در HBO حیات پیدا می‌شود.

کمیک های واچمن جز بهترین کمیک های تاریخ هستند و البته منبع اقتباسی عالی برای سریال (هرچند که اتفاقات سریال بعد کمیک رخ میدهد ) و سریال تقریبا به اصول کمیک های واچمن وفا دار است و در ترسیم دنیای سیاه و پیچیده و پر رمز و راز واچمن عالی عمل می کند و از منبع اقتباسی خوبش بهترین بهره را میبرد.

6 سریال جذاب و دیدنی شبیه سریال “Brave New World” که باید ببینید
بخوانید

سریال با نمایش یک جنایت بزرگ آغاز میشود، یک کشتار نژاد پرستانه در شهری در اوکلاهما آمریکا در سال ۱۹۲۰ این کشتار و در ادامه خشونتی که در آغاز به نمایش در میاید نوید یک سریال خشن ، جدی و واقع گرایانه را به مخاطب میدهد ، واقع گرایی و دوری از شعار که همیشه از اصول شبکه ی hbo بوده است.

واچمن تصویر گر زمانه آشوب ،ناامیدی و پوچی است. واچمن خالق دنیایی دهشتناک و مرموزی است که در آن مرد و زن، سفید و سیاه، پلیس و سیاستمدار و هر نوع دسته بندی جنسی / شغلی و… برای ادامه حیات در این آخرالزمان نقاب بر چهره میگذارند. نقابی که اگرچه در دوران گذشته و با ظهور یاغیانی همچون روشارک و جغد شب و… پا به عرصه ظهور گذاشت اما بنظر میرسد در این زمانه معنا و مفهوم والاتری یافته است .

ابزار نقاب درسریال واچمن گویا تنها راه نجات و رستگاری به حساب می آید. نقاب میتواند ضامن امنیت و بقا پلیس باشد. نقاب میتواند فعالیتهای مخفی آرمان خواهان را ادامه دهد. نقاب همچنین چهره زشت و بیرحم نژادپرستان را مخفی نگه میدارد و به آنها مجوز فعالیت در جامعه را میدهد. اصولا دنیا واچمن و کنش و نگرش قهرمانان و ضدقهرمانان آن کاملا وابسته به نقاب است.

معرفی سریال تهران Tehran (خلاصه داستان + اسامی بازیگران)
بخوانید

در طول سریال پروتاگونیست مشخصی وجود ندارد و مانند کمیک ها زاویه به دید شخص وضعیت را مشخص می کند هرچند در اپیزود نهایی خط مشخصی بین قهرمان و شرور ماجرا کشیده میشود و کلیشه ی سیاه و سفید اکثر کمیک ها را شاهد هستیم.کارگردانی متقارن، نقش‌آفرینی‌های پُراحساس، تدوینِ حساب‌شده، موسیقی پُرانرژی و طراحی صحنه خیره‌کننده‌اش از تدوینِ قافیه‌دار و تصویرسازی‌های زنجیرشده درونِ یکدیگر به سریالِ درجه‌یکی تبدیل کرده.

در ضمن با توجه به عدم بازگشت دیمون لیندلوف برای ساخت فصل دوم، به‌نظر می‌رسد که شبکه HBO تصمیمی برای ساخت فصل دوم سریال Watchmen بدون او ندارد.

کلام آخر: فراموش نکنید این سریال براساس کمیک است، اما بسیار خوش ساخت و پر از نماد و مباحث ضد نژادپرستی است. اگر کمیک فن هستید حتما این سریال یکی از بهترین انتخاب هاست و حتی اگر کمیک فن نیستید از دیدن قسمت لذت خواهید برد و برای پر کردن وقت تان مناسب هست.

0 0 رای
Article Rating
دنبال کنید
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها